همین حالا می توانید نسبت به درخواست گواهینامه بین المللی ایزو IWA1 اقدام کنید.

استاندارد IWA1 چیست؟

جهت اخذ گواهینامه IWA1 ایزوکیا آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشد. ( دریافت ایزو IWA1 – صدور ایزو IWA1 – اخذ IWA1 – گرفتن IWA1 )

گواهینامه IWA1 جهت برآورده کردن الزامات سیستم مدیریت کیفیت در مراکز درمانی طراحی و تدوین شده است.

استاندارد و گواهینامه IWA1 رهنمودهایی کاربردی برای دستیابی به کیفیت در مراکز درمانی ارائه می دهد.

استاندارد IWA1 به شرکت ها و سازمان ها کمک می کند تا الگو برداری از سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ ، ویژگیهای این استاندارد کیفی را در سازمان ها و مراکز درمانی طراحی و اجرا نمایند.

دامنه کاربرد IWA1

گواهینامه IWA1 در کلیه سازمان‌ها و مراکز مرتبط با ارائه خدمات درمانی که در زمینه مدیریت و ارائه خدمات و محصولات بهداشتی و درمانی فعالیت هستند کاربرد دارد.

دامنه کاربرد گواهینامه IWA1 شامل مراکز آموزشی و پژوهشی پزشکی، بیمارستان‌ها و درمانگاه ها، ادارات و مراکز نظارتی و سایر سازمان‌های مرتبط بدون در نظر گرفتن نوع، اندازه، محصول و خدماتی که ارائه می کنند می باشد.

همچنین این استاندارد برای تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان محصولات دارویی با توجه به اهمیت فرایندها و خدمات در مراکز بهداشتی و درمانی و اینکه الزامات سیستم مدیریت کیفیت در این مراکز به شکل متفاوتی نسبت به سایر صنایع و بخش‌های کسب و کار تعریف می گردد کاربرد دارد.

لزوم پیاده سازی گواهینامه IWA1

لزوم پیاده سازی و توجه به گواهینامه IWA1 زمانی احساس شد که علی رغم اینکه استاندارد مدیریت کیفیت خدمات یا تولیدات ایزو ۹۰۰۱ برای کلیه سازمان ها و مراکز کاربرد دارد.

هر سازمان فارغ از نوع تولید یا خدمت، می تواند با اجرای آن از مزایای آن بهره برد اما مدیران بیمارستان ها و مراکز درمانی معمولا استاندارد مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ را استانداردی برای مراکز تولیدی و خدماتی می دانستند و اعلام کردند این قبیل استاندارد ها قابلیت پیاده سازی در مراکز درمانی را نداشته و لازم است که مراکز درمانی استانداردی تخصصی ویژه حوزه درمان داشته باشند.
با توجه به موارد فوق با بهره گیری از استاندارد ایزو ۹۰۰۱ استاندارد تخصصی ویژه مراکز درمانی ، بیمارستان ها ، کلینیک ها و سایر سازمان های مرتبط با حوزه دارو و درمان با نام IWA1 نگارش گردید.

هدف از اخذ گواهینامه IWA1

 • نگرش سیستماتیک به مدیریت کیفیت در مراکز درمانی ، کلینیک ها و بیمارستان ها
 • مدیریت کیفیت و بهبود مستمر در خدمات بهداشتی و درمانی
 • بهبود فرایندها با هدف افزایش ارزش افزوده برای  سازمان ها و ذینفعان
 • ایجاد اعتماد در مشتری همچنین دسترسی به ابزاری جهت ارزش‌گذاری بر کیفیت یکپارچگی با رویکرد تخصصی

پیاده سازی و اخذ گواهینامه IWA1

ایزوکیا با تیمی مجرب آماده مشاوره پیاده سازی و صدور گواهینامه IWA1 در کلینیک ها ، بیمارستان ها ، شرکت های دارویی و سایر سازمان ها مرتبط با درمان می باشد.

همچنین به سازمان ها و مراکز درمانی توصیه می گردد که نسبت به دریافت سایر استانداردهای مدیریتی پایه نظیر سیستم یکپارچه مدیریت IMS شامل استانداردهای ایزو ۹۰۰۱ ، ایزو ۱۴۰۰۱ و OHSAS18001 و همچنین استانداردهای رضایتمندی مشتریان مانند ایزو ۱۰۰۰۲ و ایزو ۱۰۰۰۴ اقدام فرمایند .

نظر به اینکه در مراکز درمانی بحث سلامت ، ایمنی و محیط زیست نیز اهمیت می یابد توصیه می گردد در کنار IWA1 به اخذ استاندارد HSE نیز توجه شود.

اخذ ایزو گواهینامه IWA1 – صدور ایزو IWA1 – دریافت ایزو IWA1

جهت اخذ گواهینامه IWA1 ( دریافت ایزو IWA1 – صدور ایزو IWA1 ) می توانید از طریق ایزوکیا اقدام نمایید. ایزوکیا برترین مرکز جهت اخذ ایزو IWA1 ( دریافت ایزو IWA1 – صدور ایزو IWA1 ) در کشور با مجوز رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

برای اخذ گواهینامه IWA1 ( دریافت ایزو IWA1 – صدور ایزو IWA1 ) از طریق لینک درخواست گواهینامه در همین صفحه اقدام نمایید همچنین می توانید برای اخذ ایزو IWA1 ( دریافت ایزو IWA1 – صدور ایزو IWA1 ) از طریق

این لینک درخواست خود را به صورت سریع ثبت کنید.

مزایای پیاده سازی ایزو IWA1

 • بهبود کیفیت خدمات
 • افزایش توانایی کارکنان و بهبود محیط کار
 • کاهش هزینه‌ها به دلیل کیفیت پایین
 • اطمینان از رعایت الزامات قانونی
 • افزایش اثربخشی و کارآمدی سازمان
 • فراهم‌سازی چهارچوبی برای مدیریت سازمان
 • افزایش رضایت مشتری
 • بهبود نتایج پزشکی با استفاده مداوم از بهترین شیوه‌ها

جمع‌بندی

استاندارد راهنمای IWA1:2005، یک سیستم مدیریت کیفیت پایه‌ را در مراکز درمانی هدف قرار می‌دهد. با کمک این استاندارد مراکز خدمات درمانی و بهداشتی می‌توانند سیستم مدیریت کیفیت خود را توسعه داده و بهینه سازند. این مراکز با اتخاذ رویکرد فوق‌الذکر و تمرکز بر پیشگیری از خطاها و پیامدهای ناخواسته و کاهش موارد و فعالیت‌هایی که ارزش چندانی ندارند، توسعه و پیشرفت مداوم خود را تضمین میکنند.

استاندارد راهنمای IWA1:2005 با بیشتر موارد ذکرشده در استاندارد ISO 9004:2000 (راهنمای بهبود عملکرد سیستم‌های مدیریت کیفیت) تطابق دارد و راهنمای مراکز درمانی در بهبود سیستم مدیریت کیفیت در راستای توسعه مداوم و افزایش رضایت بیماران از خدمات و مراکز درمانی است.

چرخه عمر IWA1

ISO/IWA ۱:۲۰۰۵ جایگزین نسخه اول (IWA 1:2001) شده است و محتوای نسخه اول را با ظاهری بهبودیافته ارائه می‌دهد.