ایزو 1002

اخذ ایزو 1002


جهت اخذ گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ (استاندارد ایزو مشتری‌مداری) ایزوکیا آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشد.

گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ چیست ؟

استاندارد ISO 10002 درمورد توجه به شکایات مشتریان بوده و شکایات مشتریان رامنابع اطلاعاتی مفید و رایگانی میداند که در صورت فراهم شدن امکان بروز این اطلاعات و مطرح کردن شکایات، مشتریان اطلاعاتشان را براحتی در اختیار سازمان قرار میدهند. استاندارد ISO 10002 بیان میکند، مدیریت صحیح شکایات مشتریان علاوه بر اینکه مسبب کسب اطلاع ازمشکلات سازمان است، همچنین باعث ایجاد وفاداری و پایبندی مشتریان و در نهایت رضایتمندی آنها نیز میشود. مشتریان اگر بدانند که طرح نارضایتیشان مورد توجه قرارگرفته و پس از پیگیری رفع مشکل، از بروز مجدد مشکل جلوگیری شده و گامی در جهت بهبود عملکرد سازمان برداشته شده ، مشتری وفادار سازمان خواهند شد.

کاربرد گواهینامه ISO 10002

درنگرش جدید مدیریتی نیز نگهداری مشتریان وفادار با ارزشتر از بدست آوردن مشتریان جدید است. استاندارد ISO 10002 علاوه بر اینکه راه و روشی برای ثبت شکایات مشتریان ارائه میدهد به پیگیری و ارزیابی و تجزیه و تحلیل شکایات مشتریان می پردازد. چون هدف اصلی دریافت شکایات مشتریان کسب اطلاع از مشکلات عملکردی سازمان و تلاش در جهت بهبود عملکرد سازمان است.

با اجرای استاندارد ISO 10002 سازمان هنگامی که شکایتی را از مشتری دریافت می کند این شکایات می تواند فرصت های زیادی را برای بهبود در محصولات و فرایندها در اختیار سازمان قرار دهد و در صورتیکه فرآیند رسیدگی به شکایات به درستی انجام شود، اعتبار و شهرت سازمان نیز خواهد سازمان دولتی یا خصوصی و یا کوچک و بزرگ باشد خواهد شد.

همخوانی گواهینامه ISO 10002 با سایر استانداردهای بین المللی

استاندارد ISO 10002 و استانداردهای بین المللی مشابه نظیر گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴ به دلیل داشتن رویکرد نظام مند و یکسان با شکایات می تواند به راحتی مورد استفاده سازمان ها قرار بگیرد. فرآیند رسیدگی به شکایات برای سازمان هایی که محصولات یا خدماتی را ارائه می کنند، این استاندارد می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

به شرکت ها و بنگاه های تجاری و اقتصادی توصیه می گردد در کنار سیستم هایی همچون سیستم مدیریت یکپارچه IMS ، حتما از استانداردهایی نظیر ISO 10002 و ایزو ۱۰۰۰۴ که تمرکز جدی بر روی رضایت مشتری دارند استفاده گردد.

آخرین ورژن ارائه شده این استاندارد نسخه ۲۰۱۴ با عنوان ISO 10002:2014 است. جهت صدور گواهینامه ایزو می توانید با ایزوکیا تماس بگیرید تا در خصوص اقدامات لازم برای اخذ گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ مشورت نمایید.

ویژگی های گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲

جلب رضایت مشتریان از طریق رسیدگی به شکایات

به وجود آوردن مزیت‌های رقابتی در حفظ و گسترش مشتریان

دریافت نمودن گواهینامه بین المللی معتبر با کد رجیسترینگ

ایجاد احساس اعتماد و اطمینان در مشتریان

افزایش فروش به دلیل ارتقای برند

ایجاد محیطی پویا و مشتری‌مداری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *