جهت ایزو ۳۸۲۰۰ استاندارد امنیت فناوری اطلاعات ایزوکیا آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشد.

اخیرا استاندارد ایزو حمایت از استفاده ی مسئولان از چوب ها در سراسر جهان منتشر شده است.

جنگل زدایی و تخریب جنگل ها که در حال نابود کردن سیاره ما نیز هستند، تهدید تنوع زیستی و کمک به تحولات اقلیمی و گرمایش جهانی و… که همگی آنها تهدیداتی جدی برای کره ی زمین ما هستند.

ISO 38200

با افزایش آگاهی مصرف کنندگان، تقاضا برای شناخت ریشه های چوب در محصولاتی که آنها خریداری می کنند، شکل خواهد گرفت و مصرف چوب و محصولاتی که بر پایه ی چوب تولید می شوند، بهینه سازی خواهد شد و از این حجم هدر رفت منابع چوب جهانی جلوگیری خواهد شد.

استاندارد جدید ISO با ردیابی منابع چوب در سراسر جهان به سازمان های متولی کمک کرد تا اطلاعات دقیقی در این باره داشته و به نهادهای بازرسی نیز انتقال دهند.

با وجود بسیاری از بازیکنان در زنجیره تامین چوب و تنوع چوب هایی که در کشورهای مختلف وجود دارد، ردیابی ریشه های آن به شکل قانونی و سازمان یافته بسیار کار مشکلی خواهد بود بنابراین، روش پر قدرت ردیابی، به کسب و کارها کمک کرد تا چوب را از منابع قانونی به دست بیاورند، به این ترتیب صنایع چوب رشد بهینه داشته و از هدر رفتن منابع جلوگیری شود.

استاندارد ISO 38200 به عنوان یکی از جدیدترین گواهینامه های استاندارد ایزو زنجیره ی برداشت از منابع چوبی تا تولید و تبدیل به محصولات چوبی، نگهداری، انتقال و … را در پوشش خود قرار می دهد. این استاندارد ایزو به کاربران اجازه می دهد که هر مرحله زنجیره تامین را شناسایی کنند. استاندارد بین المللی جدید، کاربران را قادر می سازد تا مشخص کنند که آیا مواد ” تأیید شده ” هستند یا خیر.

با استفاده از این استاندارد ایزو مشخص می شود که یک محصول چوبی با عبور از چه فرایندی ساخته شده است و از چه نوع چوبی استفاده شده و روش فرآوری آن کدام بوده است.

مصرف کنندگان با دیدن استاندارد ایزو متوجه می شوند که آیا محصول مربوطه تائید شده است و طبق الزامات ISO 38200 تولید شده است یا خیر؟ سپس مصرف کننده تصمیم می گیرد که از محصول منطبق بر استاندارد استفاده کند یا خیر؟ دکتر جورج E. R. Cajazeira، رئیس کمیته فنی ISO که این استاندارد را توسعه داده است، می گوید: ISO 38200 یک چارچوب مشترک را فراهم می کند، که اجازه می دهد بازیگران صنعت چوب و حاضر در زنجیره تامین به زبان یکسان صحبت کنند. همچنین به خریداران کمک خواهد کرد چوب را از منابع مختلف پیگیری کنند، در نتیجه کمک به جلوگیری از ورود مواد غیر قانونی به زنجیره تامین خواهد کرد.

ویژگی های گواهینامه

افزایش سطح امنیت اطلاعات در سازمان‌ها

جهانی شدن و ایجاد مزیت‌های رقابتی در صادرات

دریافت نمودن گواهینامه بین المللی معتبر با کد رجیسترینگ

ایجاد احساس اعتماد و اطمینان خاطر در مشتریان

کاهش یافتن خطرات ناشی از سرقت اطلاعات

راه‌اندازی سیستمی جامع، پویا و امن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *