مراکز خدماتی

شش گواهینامه ایزو ویژه شرکت ها و سازمان های خدماتی

شرکت ها و سازمان های خدماتی بیشترین و پرتعداد ترین حجم از بازار تجاری را تشکیل می دهند. شرکت های بیمه ، هتل ها و رستوران ها، مراکز آموزشی و دانشگاه ها ، مراکز درمانی ، فروشگاه ها ، شرکت های پست ، شرکت های فعال در خطوط هوایی، ریلی و زمینی و کلیه اصناف دیگر همگی در حیطه خدمات قرار می گیرند.

قطعا خیلی از این سازمان ها و مراکز ، گواهینامه های تخصصی و ویژه خود را می توانند دریافت کنند مثلا رستوران ها و هتل هایی که سرو غذا انجام می دهند می توانند گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ ، HACCP را دریافت کنند یا مراکز درمانی گواهینامه IWA1 و آزمایشگاه های پزشکی گواهینامه ایزو ۱۵۱۸۹ دریافت کنند.

اما موضوع این مقاله گواهینامه هایی است که تمام شرکت و سازمان های خدماتی صرف نظر از نوع فعالیت می توانند دریافت کنند. ادامه به معرفی و بررسی گواهینامه های ایزو ویژه شرکت های خدماتی می پردازیم.

۱- گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ (سیستم مدیریت کیفیت)

اولین و پایه ترین استاندارد برای شرکت های خدماتی مانند سایر حوزه ها باز هم گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ می باشد. ایزو ۹۰۰۱ صرف نظر از بزرگی و فعالیت سازمان در همه شرکت ها ، موسسات و سازمان های تجاری و غیر تجاری قابل اجرا می باشد.

شرکت های خدماتی بهتر است گواهینامه ۹۰۰۱ اولین انتخابشان برای اخذ گواهینامه مدیریتی بوده و بهتر آنکه همزمان با این استاندارد گواهینامه استاندارد راهنمای ایزو ۱۰۰۰۴ (رضایتمندی مشتری:پایش) و ایزو ۱۰۰۰۲ (رسیدگی به شکایات مشتری) را نیز اخذ نمایند.

استاندارد ایزو ۹۰۰۱ در شرکت های خدماتی با مدیریت کیفیت خدمات و بهبود مستمر حاصله در سازمان ، تعالی را به ارمغان می آورد. در ورژن ۲۰۱۵ این استاندارد بحث مدیریت ریسک کمک شایانی برای شناخت و تحلیل نقاط قوت، نقاط ضعف، تهدید ها و فرصت ها ایجاد نموده که باعث رشد و توسعه سازمان ها خواهد شد.

جهت اخذ گواهینامه معتبر ایزو ۹۰۰۱ (گواهینامه مدیریت کیفیت) و سایر گواهینامه های بین المللی از طریق فرم درخواست گواهینامه ایزو، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ایزوکیا سریعا با شما تماس و فرایند صدور را برای سازمان شما آغاز نمایند.

۲- گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴ (سیستم مدیریت رضایتمندی مشتریان)

این استاندارد یک استاندارد پایه بر مبنای ایزو ۹۰۰۱ (سیستم مدیریت کیفیت) است که از طریق پایش و اندازه گیری رضایتمندی مشتریان و ارائه راهکارهای بهبود باعث رضایتمندی مشتریان در یک سازمان خواهد شد. بی شک در تجارت تنگاتنگ و پیچیده امروزی مهم ترین رکن موفقیت در بازار تامین رضایت و نگهداری مشتریان راضی است.

استاندارد ایزو ۱۰۰۰۴ بهتر است همزمان با ایزو ۹۰۰۱ در سازمان اجرایی و صدور گواهینامه شود. زیرا این استاندارد یک استاندارد راهنمای نگارش شده از روی ایزو ۹۰۰۱ می باشد که با هدف بهبود سیستم رضایتمندی مشتریان تدوین شده است.

برای دریافت گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴ می توانید درخواست خود از فرم درخواست ایزو ثبت نمایید.

۳- گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ (سیستم رسیدگی به شکایات مشتریان)

گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ یکی دیگر از بهترین گواهینامه هایی است که شرکت ها و سازمان های خدماتی نظیر هتل ها ، بیمارستان ها ، شرکت های بیمه ، فروشگاه ها ، آزمایشگاه ها ، رستوران ها و سایر شرکت ها و اصناف خدماتی بهتر است برای دریافت این گواهینامه ایزو اقدام نمایند.

استاندارد ایزو ۱۰۰۰۲ یک استاندارد راهنمای رضایتمندی مشتریان از طریق مدیریت شکایات مشتریان می باشد. شکایات مشتریان یکی از بهترین منابع اطلاعاتی برای بهبود خدمات سازمان است.

بهتر است این استاندارد همزمان با دو استاندارد دیگر یعنی ایزو ۹۰۰۱ (مدیریت کیفیت) و ایزو ۱۰۰۰۴ (رضایتمندی مشتریان:پایش و اندازه گیری) اجرایی و گواهینامه هایش دریافت گردد.

اگر مایل به اخذ گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ یا سایر گواهینامه های ایزو هستید ، نسبت به تکمیل فرم درخواست گواهینامه ایزو اقدام نموده تا با شما فورا تماس بگیریم.

۴- گواهینامه ایزو ۱۰۶۶۸ (ارزشگذاری برند)

این استاندارد یکی از مهم ترین گواهینامه ها برای مهم ترین دارایی معنوی سازمان یعنی برند سازمان است. شرکت های بسیاری در دنیا در زمینه های مختلف ارائه خدمات می کنند اما تنها تعداد کمی از این شرکت ها یا برندها برای ما آشناست و این یعنی اهمیت برندسازی.

دارایی های ناملموس از با ارزش ترین دارایی های یک سازمان هستند. یکی از این دارایی ها نام تجاری یا همان برند سازمان می باشد. لذا نام تجاری سازمان باید به نحو قابل اطمینانی ارزش گذاری شود. استاندارد ایزو ۱۰۶۶۸ رویکرد قابل اعتمادی برای ارزش‌یابی پولی نام تجاری شامل جنبه های مالی، رفتاری و قانونی ایجاد می‌نماید.

شرکت های خدماتی برای اینکه در کسب و کار خود، رشد خود را تضمین کنند و برای مشتریان بالقوه زیادی جزو انتخاب های اول قرار بگیرند باید برای اجرای این استاندارد و دریافت گواهینامه ایزو ۱۰۶۶۸ (ارزشگذاری برند) اقدام نمایند.

برای دریافت گواهینامه ایزو ۱۰۶۶۸ و سایر گواهینامه های بین المللی فرم درخواست ایزو را تکمیل فرمایید.

۵- گواهینامه ایزو ۲۲۳۰۱ (سیستم مدیریت تداوم کسب و کار)

ممکن است که برای همه سازمان ها و شرکت ها رخ دهد که در معرض حوادث و بلایای مختلف از جمله آتش‌سوزی و انفجار، افشا اطلاعات، سرقت یا تخریب اطلاعات کلیدی، مرگ مدیران کلیدی و … قرار دارند، که ممکن است خسارت‌های فراوانی را باعث شوند. حتی چنانچه موارد اشاره شده به موقع مدیریت نشوند و آمادگی لازم در قبال مواجهه با آن‌ها وجود نداشته باشد، به بحران تبدیل خواهند شد. پیشگیری از حوادث و آمادگی در برابر آن‌ها و ارائه واکنش مناسب در صورت وقوع، امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. استاندارد ایزو ۲۲۳۰۱ الزامات سیستم مدیریت تداوم کسب و کار را ارائه می‌نماید. از طریق پیاده‌سازی این سیستم می‌توان آمادگی سازمان را در برابر تهدیدهای گوناگون ارتقاء بخشید و موجب کاهش اثرات حوادث و کوتاه‌تر شدن زمان بازگشت به حالت عادی گردید.

برای دریافت گواهینامه ایزو ۲۲۳۰۱ (سیستم مدیریت تداوم کسب و کار) و سایر گواهینامه های مد نظر سازمان خود تنها کافی است فرم درخواست گواهینامه ایزو را تکمیل فرمایید تا کارشناسان ایزوکیا با شما تماس بگیرند.

۶- گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ (سیستم مدیریت امنیت اطلاعات)

گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ به بحث مدیریت امینت اطلاعات در سازمان ها می پردازد. شاید اینطور به نظر آید که ایزو ۲۷۰۰۱ تنها مناسب شرکت های فناوری اطلاعات است در حالی اینطور نیست و تمام سازمان ها با هر زمینه فعالیت که مایلند اطلاعات و دارایی های معنوی خود را حفظ کنند می توانند از این استاندارد استفاده نمایند.

استفاده از این خانواده استانداردها به سازمان شما کمک می کند تا امنیت دارایی ها مانند اطلاعات مالی، مالکیت معنوی، جزئیات کارکنان یا اطلاعاتی را که توسط اشخاص ثالث به شما داده می شود، مدیریت کنید.

خانه اخذ ایزودرباره ماتماس با ما