یکی از دلایل اصلی ضررهای شرکت‌های عمرانی، خسارات ناشی از فعالیت‌های ناصحیح و یا خطاهای انسانی است. نیاز این شرکت‌ها در بحث آموزش به وضوح قابل مشاهده است، و اصلی‌ترین کاری که در این زمینه می‌توان انجام داد، اقدام برای اخذ ایزو و دریافت آموزش‌های لازم است. تأثیر ایزو بر رشد شرکت‌های عمرانی بسیار زیاد است، و در صورت رعایت استانداردهای لازم، می‌توان عملکرد این شرکت‌ها را تضمین کرد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با انواع ایزو مناسب برای شرکت‌های عمرانی آشنا کنیم.

پیشگیری از حوادث با آموزش‌های ضروری ایزو

دریافت ایزو علاوه بر بهره‌مندی از آموزش‌های مربوط به عملیات عمرانی و ساخت و سازی، مزیت‌های دیگری نیز دارد. به عنوان مثال با دریافت گواهینامه  ایزو مربوط به مدیریت پروژه، یا ایزو ۲۱۵۰۰ با اصول اجرایی و نحوه استفاده از منابع به صورت مفصل آشنا خواهید شد. علاوه بر این‌ها بسیاری از کارفرمایان با مشاهده نشان گواهی استانداردی که دارید، نسبت انجام صحیح پروژه خود اطمینان حاصل خواهند کرد.

تأثیر ایزو بر رشد شرکت‌های عمرانی به این صورت است که شما در بین رقبایتان برجسته خواهید شد، زیرا به بسیاری از مفاهیمی که برای امور عمرانی نیاز است، آشنایی دارید. در بازار کاری که داشتن صلاحیت بیشتر مساوی با موفقیت در زمینه شغلی است، اخذ ایزو یک مزیت به حساب می‌آید.

همچنین با اخذ ایزو نشان خواهید داد در کار خود مصمم هستید، و برای انجام صحیح آن استانداردهای جهانی را رعایت می‌کنید. بسیاری از شرکت‌های انجام پروژه‌های عمرانی به دلیل ضررهای متعددی که متحمل می‌شوند، شانس فعالیت بیشتر را از دست می‌دهند، و در صورتی که قصد دارید به کار خود ادامه دهید، باید نسبت به دریافت ایزو اقدام کنید. در واقع می‌توان گفت که تأثیر ایزو بر رشد شرکت‌های عمرانی تنها مربوط به بیشتر شدن پروژه‌ها نیست، و می‌توانید با رعایت اصول، هزینه‌ها را نیز کاهش دهید.

ایزو استاندارد مجموعه‌ای از قوانین است که به شما آموزش داده می‌شود، و رعایت آن بستگی به شما دارد. تنها دریافت گواهی مهم نیست، و نحوه استفاده از آموزش‌هایی که برای هر گواهی دریافت کرده‌اید اهمیت دارد. به عنوان مثال با دریافت آموزش لازم می‌توانید کار صحیح را از کارگران خود بخواهید، و مدت زمان پروژه را کوتاه‌تر کنید.

آشنایی با انواع ایزو در بخش‌های مختلف عمرانی

تأثیر ایزو بر رشد شرکت‌های عمرانی امری است که نیاز به تجربه دارد، و بستگی به رعایت اصول هر ایزو در محیط کار خواهد داشت. ایزوهای مختلفی برای دریافت در زمینه عمرانی وجود دارد، و هر کدام از آن‌ها مربوط به بخش‌های مختلف شرکت خواهد بود. در ادامه با انواع ایزو مناسب برای یک شرکت عمرانی و میزان تأثیر ایزو بر رشد شرکت‌های عمرانی آشنا خواهید شد.

گواهی استاندارد HSE

گواهی سلامت، ایمنی و محیط زیست، یکی از استانداردهای بسیاری ضروری برای پروژه‌های عمرانی است. تأثیر ایزو بر رشد شرکت‌های عمرانی به وضوح قابل مشاهده است، و با اخذ آن می‌توان به نکات مهم برای مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای محیط کار پی برد. برای شرکت‌های عمرانی که هر ساله آسیب‌های بسیاری از حوادث می‌بینند، داشتن این گواهی بسیار ضروری است.

در آموزش‌های این گواهی استاندارد، نحوه به حداقل رساندن حوادث و آسیب‌های کاری، حذف شرایط ناایمن و همچنین نحوه حفظ محیط زیست آموزش داده خواهد شد. به عنوان مثال در یک پروژه ساختمانی، در صورتی که جرثقیل در شرایط ثابتی نصب نشود، امکان سقوط آن و متحمل خسارت‌های جبران ناپذیر شدن زیاد است. با اجرای ممیزی ایزو از نحوه قرار گرفتن کلیه اجزا و تشکیلات پروژه‌های ساختمانی و عمرانی می‌توانید اطمینان حاصل کنید.

البته اخذ این گواهی نیازمند دریافت ایزو ۱۴۰۰۱ و گواهی OHSAS18001 است، و شرکت‌هایی که این دو را از قبل تهیه کرده باشند می‌توانند برای HSE درخواست دهند.

گواهی استاندارد ایمنی حرفه‌ای OHSAS 18001

این گواهی در واقع دستورالعملی است برای افزایش ایمنی کارکنان و حفظ آن‌ها از آسیب‌های حین کار، شباهت بسیار زیادی به ایزو ۱۴۰۰۱ دارد. استاندارد OHSAS 18001 با آموزش ریسک‌های موجود در محیط کار، به رفع آن‌ها خواهد پرداخت، و باعث رشد بهتر شرکت‌های عمرانی می‌شود.

تأثیر ایزو بر رشد شرکت‌های عمرانی به صورتی است که در بلند مدت، باعث خواهد شد از هزینه‌های غیر ضروری جلوگیری شود، و نیازی به پرداخت خسارت در حین پروژه‌های عمرانی نباشد. برای رشد شرکت خود قطعا نیاز خواهید داشت تا این ایزو را دریافت کنید، و اصول آن را در محیط کار خود پیاده کنید. علاوه بر این برای شرکت در مناقصات نیز به داشتن این گواهی نیاز خواهید داشت.

از مزایای این ایزو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد محیطی امن برای کار
  • اعتماد سازی نسبت به برند خود
  • افزایش فروش خدمات به دلیل ارتقای سطح کاری
  • کاهش هزینه‌های عمرانی
  • دریافت یک گواهی بین‌المللی معتبر

اهمیت ایزو استانداردهای ۱۰۰۰۲ و ۱۰۰۰۴

یکی از جنبه‌های مثبت تأثیر ایزو بر رشد شرکت‌های عمرانی در بخش ارتباط با مشتریان است. اولین بخش از شرکت شما که مشتریان با آن در ارتباط خواهند بود، قسمت منشی و افرادی است که نسبت به بازاریابی برای پروژه‌های موجود اقدام می‌کنند. معمولا شرکت‌های بزرگ بخش جداگانه‌ای برای ارتباط با مشتریان دارند، و وظیفه آن‌ها رسیدگی به سوالات و مشکلات مشتریان است. ایزو ۱۰۰۰۲ و ایزو ۱۰۰۰۴ با عنوان استاندارد مشتری مداری و استاندارد رضایت مشتری در اینجا تاثیر خود را نشان خواهند داد.

آموزش برخورد صحیح با ارباب رجوع به کارمندان خود، می‌تواند کسب و کار شما را رونق دهد، و میزان درآمد شما را بیشتر کند. به هر حال در هر صنفی، مشتریان اولین انتظاری که دارند، خوب بودن برخورد با آن‌ها است، و این گواهی‌ها نکات و آموزش‌های مربوط به این موضوع را یاد خواهد داد.

آشنایی با ایزو ۱۰۰۰۶

ایزو ۱۰۰۰۶ یا استاندارد مدیریت کیفیت پروژه، اهمیت بسیار بالایی دارد، و تأثیر ایزو بر رشد شرکت‌های عمرانی به خوبی شناخته شده است.  معمولا کارفرمایان و موسساتی که کارهای عمرانی خود را به این شرکت‌ها می‌سپارند، در مرحله اول از داشتن این گواهی اطمینان حاصل می‌کنند.

در واقع با داشتن این گواهی شما نشان خواهید داد که با نحوه مدیریت صحیح آشنا هستید، و پروژه‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بدون افت کیفیت به پایان خواهید رساند. البته بسیاری از متقاضیان این گواهی، آن را با دستورالعمل اجرای پروژه اشتباه می‌گیرند، اما هدف اصلی ایزو ۱۰۰۰۶ افزایش کیفیت کار پایانی است که در زمان کوتاه انجام شده است.

با ایزوکیا به راحتی گواهی استاندارد دریافت کنید

شرکت ایزوکیا با آشنایی کامل با تأثیر ایزو بر رشد شرکت‌های عمرانی می‌تواند شما را در تمامی مراحل اخذ ایزو ارزان راهنمایی کند. ایزوکیا مفتخر است که توانسته تا کنون رضایت مشتریان زیادی را جلب کند، و گواهی ارزان به این افراد ارائه دهد. برای آشنایی با انواع گواهی مناسب کسب و کار خود، همین حالا با موسسه ایزوکیا تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *