تاثیر ایزو بر رشد سازمان ها

آشنایی با تأثیر ایزو بر رشد سازمان‌ها


سازمان‌ها و ادارات یکی از مهم‌ترین کسب و کارهایی هستند که برای فعالیت صحیح‌تر خود، و رسیدگی بهتر به نیازهای ارباب رجوع، نیاز به اخذ ایزو دارند. بررسی تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها در کوتاه مدت امر ساده‌ای نیست، اما با این حال، در همان ابتدای فراگیری آموزه‌ها، تاثیر آن را به خوبی می‌توانید مشاهده کنید. به دلیل اینکه سازمان‌ها مستقیما با ارباب رجوع در ارتباط هستند، اولین اصل در مدیریت این نوع کسب و کار، برخورد صحیح با آن‌ها است. در ادامه به شناخت تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها خواهید رسید، و با انواع ایزوهای مناسب برای آن‌ها آشنا خواهید شد.

تضمین عملکرد بهتر سازمان با اخذ ایزو

برای بررسی تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها بهتر است در تمامی موارد، با مثال توضیحات را ارائه کنیم، تا درک آن راحت‌تر باشد. فرض کنید که شما وارد یک اداره می‌شوید، و در همان ابتدا برخورد خوبی با شما نخواهد شد، قطعا اگر با این اداره کار ضروری نداشته باشید، دیگر وارد آن نخواهید شد. یکی از اصلی‌تری تاثیرات ایزو برای سازمان‌ها، تغییر نحوه برخورد با مشتری است. شما با اخذ ایزو مربوطه، در واقع به یادگیری شیوه صحیح ارتباط با مشتری خواهید پرداخت.

بعد از اینکه وارد بخش اداری می‌شوید، حال خواهید دید که کار شما به درستی انجام نمی‌شود، و یا افرادی که مشغول به کار هستند، در انجام امور شما اشتباهاتی دارند. در اینجا داشتن ایزو مربوط به مدیریت عملکرد، و آموزش به کادر مجموعه، می‌تواند از این اشتباهات جلوگیری کند. برای اینکه شما نیز به سرنوشت چنین اداراتی دچار نشوید، باید خود را همگام با استاندارد جهانی کنید، تا بتوانید تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها را ببینید وعملکرد سازمان خود را بهبود بخشید.

البته تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها تنها مربوط به عملکرد نیست، و می‌تواند مزایای دیگری مانند کاهش هزینه‌های مصرفی، یکپارچه کردن بخش‌های مختلف سازمان، و تهیه دستورالعمل‌های مناسب آموزشی برای کارمندان جدید نیز داشته باشد.

مزایای اخذ ایزو برای سازمان و ادارات

همانطور که گفته شد، اخذ ایزو می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد، و تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها در صورتی که چندین گواهی را داشته باشید، بسیار زیاد است. از مزایای اخذ ایزو و استانداردهای جهانی برای سازمان‌ها و ادارات می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

 • افزایش رضایت‌مندی ارباب رجوع
 • انجام پروژه‌ها به صورت منسجم و در زمان کوتاه
 • کاهش هزینه‌های مصرف انرژی
 • کاهش هزینه‌های مصرف کالای اداری
 • کاهش هزینه‌های سازمان با تعدیل نیرو به تعداد مناسب برای عملکرد صحیح
 • افزایش کیفیت کارهای انجام شده و کاهش اشتباهات
 • حفظ صحیح اطلاعت شخصی مشتری
 • و بسیاری موارد دیگر…

معرفی انواع ایزو مناسب برای سازمان‌ها

در بحث بررسی تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها و ادارات مثال‌هایی زده شد، که در رابطه با انواع ایزو مناسب برای ادارات بود. همانطور که خواندید، در این مثال‌ها بیشترین تاثیری که به چشم می‌آید، تغییر عملکرد شرکت، و بهبود مشتری مداری است.

تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها
اخذ ایزو مزایای بسیاری برای سازمان‌ها دارد

در واقع می‌توان گفت که ایزو استانداردها، دستورالعمل‌هایی هستند که به وسیله آن می‌توان از نحوه صحیح عملکرد اطمینان حاصل کرد، و رعایت آموزش‌های ایزو مهم‌تر از دریافت گواهی هستند. در ادامه با چندی از گواهی‌های استاندارد، که برای سازمان‌ها مناسب است را معرفی خواهیم کرد، و به بررسی بیشتر تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها خواهیم پرداخت.

ایزو ۲۱۵۰۰ – استاندارد مدیریت پروژه

ایزو ۲۱۵۰۰ یا مدیریت پروژه یکی از گواهی‌هایی است که در هر کسب و کاری بسیار تاثیرگذار است. تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها در صورت رعایت استانداردهای ۲۱۵۰۰ بسیار زیاد خواهد بود، و آموزش‌های این گواهی در رابطه با نحوه صحیح مدیریت امور ارباب رجوع و مشتری است.

متاسفانه در بسیاری از ادارات غیردولتی و نیمه دولتی ایران، نحوه عملکرد صحیح به کارکنان آموزش داده نمی‌شود، و پس از مدتی بخش عظیمی از مشتریان از دست خواهد رفت. دنیای کسب و کار به صورتی است که اگر شما مشتری را از دست بدهید، او امور بعدی خود را در جایی دیگر انجام خواهد داد، و ضرر این موضوع مربوط به شما است.

ایزو ۲۷۰۰۱ – استاندارد امنیت اطلاعات

چه در یک اداره دولتی، و چه در یک سازمان غیردولتی، معمولا اطلاعاتی که در اختیار دارید شخصی هستند، و نیاز به حفظ آن بسیار زیاد است. یکی دیگر از استانداردهای مناسب برای ادارات، ایزو ۲۷۰۰۱ است که به بررسی سطح امنیتی سازمان خواهد پرداخت و مشکلات را رفع خواهد کرد. داشتن این ایزو باعث خواهد شد تا مشتریان، اعتماد بیشتری نسبت به ارائه مدارک و اطلاعات شخصی به شما داشته باشند، و این ایزو نشان دهنده وجود تضمین در نحوه مدیریت امنیت اطلاعات است.

از مزایای دریافت ایزو ۲۷۰۰۱ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا بردن امنیت اطلاعات در ادارات
 • همگام شدن با استانداردهای جهانی
 • رقابت بهتر با دیگر سازمان‌ها
 • ایجاد حس اعتماد در مشتری
 • کاهش خطرات ناشی از سرقت اطلاعات
 • دسترسی به یکی سیستم جامع و یکپارچه برای حفظ اطلاعات
 • تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها مثبت است
دریافت ایزو از ایزوکیا
اخذ ایزو مزایای بسیاری برای سازمان‌ها دارد، و به فعالیت و تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها بهتر آن‌ها کمک می‌کند

ایزو ۵۰۰۰۱ – استاندارد مدیریت انرژی

یکی دیگر از انواع ایزوهای مناسب برای سازمان‌ها و ادارات، ایزو ۵۰۰۰۱ است، که در رابطه با نحوه مصرف انرژی و جلوگیری از هدر رفتن انرژی مصرف عمل خواهد کرد. بسیاری از ادارات به دلیل اینکه در محیط کار خود نحوه صحیح مدیریت انرژی را نمی‌دانند، هر ساله هزینه‌های بالایی را صرف این این امر خواهند کرد. ایزو ۵۰۰۰۱ با استاندارد ساختن محیط و ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه می‌تواند کاهش چشمگیری در مصرف بودجه اعمال کند.

ایزوهای ۱۰۰۰۲ و ۱۰۰۰۴ – استانداردهای ارتباط با مشتری

همانطور که گفته شد، یکی از مهم‌ترین نکات تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها در رابطه با تغییر نحوه ارتباط با مشتری است. ایزو ۱۰۰۰۲ و ایزو ۱۰۰۰۴ با عنوان مشتری مداری و افزایش رضایت مشتری، می‌تواند باعث رشد کسب و کار شما شود. مشتری ادارات و سازمان‌ها در واقع هر ارباب رجوعی است که برای کار خود به آن مراجعه می‌کند، و در صورت برخورد صحیح با او، قطعا رضایت بیشتری خواهند داشت.

دریافت ایزو های معتبر از ایزوکیا
آشنایی با تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها

با ایزوکیا فعالیت خود را سازمان‌دهی کنید

موسسه ایزوکیا، متخصص در زمینه اخذ ایزو با هزینه کم و در کوتاه‌ترین زمان ممکن است، و به خوبی با تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها آشنا است. برای دریافت مشاوره در زمینه اخذ ایزو و اجرای ممیزی استاندارد در محیط کار می‌توانید همین حالا با ایزوکیا تماس بگیرید.

همچنین در صورتی که نیاز دارید برای سازمان خود  و تأثیر ایزو بر رشد عملکرد سازمان‌ها ایزو استانداردهای دیگری تهیه کنید، جهت اطلاع از استانداردهایی که در رابطه با کسب و کار شما مفید خواهند بود، می‌توانید با متخصصان ما به گفتگو بپردازید. علاوه بر این ایزوکیا می‌تواند نسبت به اعتبار سنجی ایزوهای دریافت شده ما از موسسات دیگر نیز اقدام کند، و در صورت نیاز در مراکز دیگری اعتباربخشی کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *