صدور ایزو های معتبر در زمینه های شغلی متفاوت

انواع گواهینامه معتبر ایزو


هدف اساسی استانداردسازی در هتل‌داری ایجاد بهترین خدمات اقامتی برای میهمانان است. تمامی مزایای استانداردسازی برای هتل‌داران نیز از طریق ایجاد چنین تجربه‌ای برای میهمانان و متقاضیان اقامت در هتل، ایجاد می‌شود. براین اساس ارائه بهترین خدمات با هدف جلب رضایت میهمانان، با بهبود عملکردها و زمینه‌ها در ۳ محور عملیاتی، یعنی استانداردسازی خدمات، نرم‌افزار و تجهیزات انجام می‌شود. در این مطلب با ابعاد تاثیر ایزو (ISO) بر رشد هتل ها آشنا می‌شویم.

تاثیر ایزو بر رشد هتل ها

ابعاد تاثیر ایزو بر رشد هتل ها

هتل یک بنیاد ساختمانی برای خدمت‌رسانی شبانه‌روزی به مشتریان است. این مشتریان اغلب مسافران بین راهی، تاجران و بازرگانان در حال سفر و عموم گردشگران داخلی و خارجی تشکیل می‌دهند. بنابراین تمامی استانداردهای ایزو مرتبط با هتل‌ها و مراکز اقامتی دیگر، شرایط را برای ایجاد بهترین زیرساخت‌ها، استفاده از تجهیزات مدرن اقامتی و مدیریت بهینه و یکپارچه روندهای سرویس‌دهی به مشتریان فراهم می‌کنند. ایزوکیا برای تمامی مناطق و استان ها آماده صدور گواهینامه آموزشی میباشد. از ابعاد دیگر این استانداردها می‌توان این موارد اشاره کرد:

 • بازاریابی موثر و موفق در زمینه هتل‌داری
 • آموزش و افزایش مهارت‌های سرویس‌دهی کارمندان هتل
 • جذب بیشتر گردشگران خارجی
 • برندسازی و افزایش اعتبار برند هتل
 • اصلاح روندهای مدیریتی
 • ایجاد و یکپارچه‌سازی معیارهای ساختمانی مناسب برای هتل‌ها
 • بهبود کیفی خدمات رستورانی و کافی‌شاپ در هتل
 • پیشنهاد بهترین خدمات جانبی رقابتی مانند: امکانات ورزشی و تفریحی

مزایای استانداردهای ایزو برای هتل‌ها

کیفیت خدمات در کسب‌وکارهای خدماتی از مهم‌ترین اهداف عملیاتی به‌شمار می‌آید. ارائه خدمات از نخستین برخورد با مشتریان هتل آغاز می‌شود. انتظارات مشتریان از میزبانان هتل‌ها برآمده از فرهنگ و تجربیات گذشته آن‌ها است. نحوه استقبال، سرعت و کیفیت خدمات و انواع امکاناتی که در اختیار آن‌ها قرار می‌دهید، می‌تواند موجبات رضایت میهمانان و وفاداری آن‌ها به هتل را فراهم کند. استانداردهای ایزو در همین راستا ایجاد شده‌اند و از مزایای آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • ایزو بهترین روش‌ها را ترویج می‌کند: استانداردهای ایزو در هتل‌داری، مجموعه‌ای بهترین روش‌ها در سطح جهانی برای مواردی چون: عملکرد زیست‌محیطی، امنیت اطلاعات، ایمنی غذا، مدیریت ریسک و بهداشت و ایمنی محیط هستند.
 • ایزو موجب بهره‌وری بیشتر می‌شود: رعایت استانداردهای ایزو مستلزم تعیین اهداف برای شرکت، ارزیابی روندها و پیشرفت‌ها و مستندسازی نتایج در راستای بهره‌وری بیشتر است.
 • درآمد را بهبود می‌بخشد: سرمایه‌گذاری بر روی استانداردهای ایزو اگر با تلاش مستمر در راستای روندهای ارائه شده در استانداردها همراه باشد، قطعا موجب افزایش درآمد می‌شود.
 • ورود به بازارهای جدید با ایزو: بسیاری از هتل‌ها با دریافت استانداردهای ایزو، واجد شرایط قراردادهای دولتی می‌شوند؛ برخی دیگر می‌توانند به زنجیره تامین شرکت‌های بزرگ‌تر بپیوندند. این استانداردها همچنین در سطح جهانی شناخته شده هستند و اعتبار هتل‌ها را نزد مشتریان بین‌المللی افزایش می‌دهند.
 • تعهد تیم کاری را افزایش می‌دهند: آمارهای جهانی نشان می‌دهد، هتل‌هایی که مراحل دریافت گواهینامه‌ ایزو را گذرانده اند در پرورش نیروی کار متعهد با رضایت شغلی و انگیزه بالا موفق بوده‌اند.

تاثیر ایزو در رشد هتل‌ داری

معرفی مهم‌ترین استانداردهای ایزو برای هتل‌ها

هر صاحب هتلی می‌خواهد اطمینان حاصل کند که با خدماتی به‌روز و تجهیزاتی مدرن می‌تواند موجب رضایت مشتریان را در بالاترین سطح شود. اما چه سیستم‌هایی برای اطمینان از مناسب بودن خدمات هتل‌داری وجود دارد؟ این سیستم‌ها چه روندها و عملکردهایی را پوشش می‌دهند؟ ایزو با تعریف معیارهایی در سطح جهانی توانسته است در قالب چندین استاندارد بین‌المللی، سیستم‌هایی طراحی کند که تمامی روند و ابعاد حرفه هتل‌داری را پوشش دهد. با این استانداردها آشنا می‌شویم:

ایزو ۹۰۰۱

ایزو ۹۰۰۱ با عنوان “سیستم مدیریت کیفیت”، امکان بهبود و ارزیابی مستمر کیفیت خدمات را در دستور کار خود قرار داده است. یکی از رویکردهای مهم در این استاندارد، تهیه اطلاعات کمی و مستندسازی آن‌ها در زمینه بازخورد مشتری است. این رویکرد باعث تصمیم‌گیری‌های مبتنی بر واقعیت می‌شود. از رویکردهای دیگر این استاندارد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • بهبود مستمر کیفیت خدمت‌رسانی کارمندان هتل
 • بهبود روندهای مدیریتی که موجب بهبود کیفیت خدمات می‌شود
 • بهبود کیفیت با ایجاد سریع تغییرات و اصلاحات
 • ارائه روش‌هایی با هدف افزایش شهرت برند و بهبود سودآوری
 • هدایت سرمایه‌گذاری‌ها
 • امکان افزایش ارتباطات بین پرسنل و مدیران هتل

ایزو ۱۴۰۰۱

ایزو ۱۴۰۰۱ با عنوان “سیستم‌های مدیریت محیط زیست” با استدلال‌هایی اخلاقی، اجتماعی و سیاسی، خواستار اقداماتی برای کنترل و مدیریت تمامی روندهای هتل‌داری با هدف حفاظت محیط زیست است. این استاندارد با شناسایی شاخص‌های عملکردی و تعریف روش‌هایی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و مواد اولیه و مدیریت پسماند دستیابی به این هدف را ممکن می‎سازد.

اخذ ایزو در زمینه هتل داری

ایزو ۵۰۰۰۱

ایزو ۵۰۰۰۱ با عنوان استاندارد مدیریت انرژی رویکردی سیستماتیک و چارچوبی جهانی برای نظارت و کاهش مصرف انرژی در سازمان است. سازمان‌هایی که می‌توانند از روش‌های این استاندارد بهره بگیرند، عبارتند از: انواع صنایع، شرکت‌های میهمان‌‌داری از جمله: هتل‌ها، شرکت‌های مراقبت بهداشتی و غیره.

ایزو ۲۲۴۸۳

ایزو ۲۲۴۸۳ با عنوان “استاندارد جهانگردی و خدمات مرتبط با هتل‌ها” الزامات و توصیه‌های کیفی را برای هتل‌ها در مورد: کارکنان، خدمات، رویدادها، امکانات و خدمات تفریحی، ایمنی، نگهداری، نظافت، مدیریت زنجیره تامین و رضایت میهمانان ارائه می‌دهد.

ایزو ۲۱۴۰۱

ایزو ۲۱۴۰۱ با عنوان استاندارد خدمات گردشگری برای موسسات اقامتی راهنمایی بین‌المللی برای ایجاد یک سیستم مدیریت پایداری با در نظر گرفتن شرایط زیست‌محیطی، اجتماعی و اقتصادی در هر نوع اقامت‌گاه توریستی است. این استاندارد الزاماتی را در زمینه‌هایی چون: حقوق بشر، بهداشت و ایمنی کارمندان و میهمانان، مصرف آب و انرژی، مدیریت پسماند و توسعه اقتصاد محلی بیان می‎‌کند.

دیگر استانداردهای ایزو برای هتل‌ها

استانداردهایی که تاکنون گفته شد، سیستم‌هایی جامع بودند که روندهای کلی خدمات هتل‌داری، اقامت، مدیریت کیفیت خدمات و الزامات گردشگری و جهانگردی را در دستور کار هتل‌ها قرار می‌دهند. اما استانداردهای دیگری نیز هستند که به روندهایی جزئی و اختصاصی می‌پردازند و یا بخشی از آن‌ها مرتبط با امور هتل‌داری است که تاثیر ایزو بر رشد هتل ها را نشان می دهد. برای اخذ ایزو ارزان میتوانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید. برخی از این استانداردها عبارتند از:

 • ایزو ۱۸۵۱۳: استاندارد خدمات گردشگری _ هتل‌ها و دیگر مراکز اقامتی
 • ایزو NP 18513: استاندارد خدمات گردشگری _ هتل‌ها و دیگر اقامت‌گاه‌های تفریحی
 • ایزو DIS 32-8100: استاندارد آسانسور برای حمل‌ونقل کالا و افراد
 • ایزو ۲۲۲۰۱: استاندارد محصولات پله برقی و راه‌های متحرک
 • ایزو TS 2-22002: استاندارد برنامه‌های پیش‌نیاز در مورد ایمنی مواد غذایی
 • ایزو IEC 8-7811: استاندارد ویژگی‌های کارت‌های شناسایی

صدور گواهینامه های ایزو در ایزوکیا

استانداردهای ایزو را از ایزو کیا بخواهید

استانداردهای ایزو سیستم‌هایی جهانی با معیارهای جهانی هستند که به‌روزترین روش‌ها را برای بهبود عملکردها و نتایج به شرکت‌ها و سازمان‌ها پیشنهاد می‌دهد. دریافت این استانداردها علاوه بر مزایایی چون: بهره‌وری، صرفه‌جویی و مدیریت بهینه، باعث دستیابی به بالاترین اعتبار در حوزه ملی و بین‌المللی می‌شود. اگر مایل به اخذ ایزو مرتبط با هتل‌ها و دیگر مراکز اقامتی هستید، شرکت ایزو کیا را به شما معرفی و پیشنهاد می‌کنیم. تاثیر ایزو بر رشد هتل ها قابل انکار نیست و از این رو ایزوکیا می تواند در مسیر پیشرفت شما دخیل باشد و مجموعه شمارا همراهی کند.

ایزوکیا سابقه‌ای درخشان در زمینه اخذ گواهی‌نامه‌های بین‌المللی ایزو برای شرکت‌ها و ارائه خدمات آنلاین ارائه می نماید. با ایزوکیا، استانداردهای ایزو را با بهترین قیمت در کمترین زمان ممکن دریافت خواهید کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *