اخذ ایزو های معتبر از ایزوکیا

Receive valid ISOs for the growth of commercial companies


ایزو یا استاندارد ایزو ISO Standard گواهی است که با داشتن آن به راحتی می‌توانید در سطح بین‌المللی به تجارت بپردازید. در واقع می‌توان گفت ایزو کلید ورود به بازار جهانی است، و هدف اصلی آن، یکپارچه کردن کیفیت‌ها و اصول تولید کالا و ارائه خدمات است. داشتن ایزو تاثیرات زیادی می‌تواند بر فعالیت شرکت‌ها و کسب و کارها داشته باشد. هدف از نگارش این مطلب، بررسی تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های بازرگانی و تجاری است، و در ادامه با انواع ایزو، و نکات اخذ ایزو استاندارد آشنا خواهید شد.

بررسی مزایای اخذ ایزو برای کسب و کارهای مختلف

ایزو استاندارد علاوه بر افزایش فعالیت بهینه شرکت و کسب و کار، مزایای بسیاری زیادی دارد. اصلی‌ترین این مزیت‌ها را می‌توان افزایش بهره‌وری شرکت عنوان کرد. تا پایان این مقاله بارها به کسب و کارهای مختلف اشاره خواهد شد، و برای یکپارچگی متن، از آن به عنوان شرکت یاد خواهد شد، هرچند که شرکت کوچک و یا بزرگ باشد. تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های بازرگانی و تجاری بسیار زیاد است، و هدفمند کردن فعالیت شرکت از جمله اهداف ایزوها است.
علاوه بر افزایش بهره‌وری، افزایش کیفیت خدمات و محصولات نیز یکی دیگر از مزایای اخذ ایزو است. به عنوان مثال برای یک شرکت تولید مواد غذایی، با توجه به بازار هدف، دریافت ایزوهای مختلف می‌تواند کیفیت محصولات را تضمین کند. در واقع با داشتن ایزو، کلیه محصولات تولیدی این شرکت در هر روز از سال، کیفیت ثابتی دارد، و تغییر نمی‌کند.
یکی دیگر از مزایای دریافت گواهینامه ایزو استاندارد، کاهش هزینه‌ها است، که در شرایط اقتصادی کنونی، برای هر شرکتی ضروری است. با دریافت ایزوهای مربوطه، میزان ضایعات کاهش پیدا خواهد کرد، هزینه‌های تولیدی پایین خواهند آمد، و در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد. به عنوان مثال با دریافت ایزو استاندارد مربوط به مصرف صحیح انرژی، از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌شود و در نتیجه برای فعالیت به هزینه‌های کمتری نیاز خواهد بود.

البته مزیت‌های اخذ ایزو تنها مربوط به هزینه‌ها و نحوه فعالیت صحیح شرکت نیست. در رابطه با تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های بازرگانی می‌توان گفت که، با داشتن ایزوهای ایمنی، می‌توان نسبت به جلوگیری از حوادث مختلف اقدام کرد. به عنوان مثال با ایزو ۴۵۰۰۱، شرایط محیطی شرکت را می‌توان ایمن کرد، و ابزارهای مناسب برای استفاده در هنگام حادثه، در دسترس قرار خواهند گرفت.

شرکت های بازرگانی با ایزو وارد رقابت جهانی می شوند

به طوری کلی می‌توان عنوان کرد که دریافت ایزو برای بهبود شرایط شرکت است، و هدف از آن استاندارد ساختن تمامی عناصری است که با کسب و کار در ارتباط است، و جدا از اعتبار گواهی ایزو، بیشتر جنبه آموزشی آن مد نظر است. برای بررسی تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های بازرگانی بهتر است این مطلب را با مثال‌های مختلف همراه کنیم، تا درک آن راحت‌تر باشد.
تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های بازرگانی و تجاری که فعالیت بین‌المللی دارند، اهمیت بسیار بیشتری دارد. ممکن است محصولات تولیدی یک شرکت در داخل ایران به راحتی به فروش برسد، اما برای صادرات و ورود به بازار جهانی، محصولات این شرکت باید استانداردهای خاص را رعایت کنند. در رابطه با نوع فعالیت هر شرکت، ایزوهای مختلفی وجود دارد، که هر کدام از آن‌های فایده‌های خود را خواهند داشت. به عنوان مثال تنها برای امر صادرات، نیاز به گواهی CE خواهید داشت.
گواهی CE نشانگر محصولاتی است که مورد تایید اروپا است و برای امر صادرات بسیار ضروری است. از دیگر موارد تاثیر اخذ ایزو برای رشد شرکت، می‌توان به گواهی‌های مربوط به صنایع غذایی اشاره کرد. دریافت گواهی سیستم ایمنی غذایی ۲۲۰۰۰ FSSC، گواهی ایزو ۲۲۰۰۰، گواهی حلال (برای کشورهای اسلامی ضروری است) و بسیاری از موارد دیگر نشانگر بالا بودن کیفت مواد غذایی تولیدی است.

تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های بازرگانی بسیار زیاد است، و علاوه بر افزایش کیفیت محصولات و خدمات، در هزینه‌های تولیدی و خرید مواد اولیه نیز صرفه جویی خواهد شد. همچنین با دریافت ایزوهای مربوطه می‌توان نسبت به آموزش کارکنان مجموعه اقدام کرد تا با افزایش بهره‌وری فعالیت آن‌ها، رشد شرکت را بتوان تضمین کرد. برای اطلاع از ایزوهای مناسب برای انواع شرکت بازرگانی می‌توانید با کارشناسان تیم ایزوکیا به صورت رایگان مشورت کنید.

انواع ایزو استاندارد مناسب برای شرکت‌های بازرگانی

همانطور که با اثرات ایزو بر رشد شرکت های بازرگانی آشنا شدید، بهتر است با چند ایزو بسیار محبوب و کاربردی برای شرکت‌های بازرگانی نیز آشنا شوید. بیشترین تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های بازرگانی در رابطه با اخذ گواهی ایزو ۹۰۰۱ است. این گواهی که به عنوان ایزو استاندارد برای سیستم‌های مدیریت کیفیت QMS شناخته می‌شود، یکی از معروف‌ترین گواهی‌های ایزو در جهان است. از دیگر گواهی‌های مربوط به این شرکت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
⦁ ایزو ۱۰۶۶۸ – گواهی ارزش گذاری برند
⦁ ایزو ۱۰۰۰۴ – گواهی رضایت مشتری
⦁ ایزو ۱۰۰۰۲ – گواهی مشتری مداری
⦁ ایزو ۱۰۰۱۵ – گواهی آموزش سازمان‌ها
⦁ ایزو ۵۰۰۱ – استاندارد ایزو مدیریت انرژی
⦁ گواهی HSE – ایزو استاندارد سیستم ایمنی، سلامت و محیط زیست
⦁ گواهی GMP – گواهی مربوط به اصول تولید محصول خوب
⦁ ایزو IMS – سیستم مدیریت یکپارچه

نکاتی که در هنگام اخذ ایزو باید دقت داشته باشید

برای تضمین تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های بازرگانی باید در هنگام دریافت ایزو به نکات بسیاری دقت داشته باشید. همانطور که در بحث مزایای ایزو برای بهبود شرکت های بازرگانی گفته شد، اخذ ایزو می‌تواند مزایای بسیاری برای شرکت داشته باشد، اما تنها هدف از ایزو، دریافت گواهی نیست. برای بهبود کسب و کار و رشد شرکت، نیاز به رعایت اصول ایزو و آموزش‌های مداوم است.

در ادامه با برخی از نکاتی که در زمان اخذ ایزو باید به خاطر داشته باشید، آشنای خواهید شد.
⦁ سعی کنید از شرکت‌های ارائه ایزو با تجربه استفاده کنید
⦁ اخذ ایزو امری زمان‌بر است، اما مدت زمان دریافت آن نباید بسیار طولانی شود
⦁ در رابطه با هزینه‌های دریافت ایزو تحقیق کنید، و هزینه بالایی برای گواهی پرداخت نکنید
⦁ نسبت به انواع گواهی‌های مناسب برای شرکت خود به دریافت مشاوره بپردازید
⦁ آموزش‌ها و نکات مهم هر ایزو را به خوبی به کارکنان خود منتقل کنید

اخذ آسان ایزو با تیم مجرب ایزوکیا

تیم ایزوکیا با سابقه طولانی و درخشان خود، توانسته تا کنون گواهی‌های بین‌المللی بسیاری برای مشتریان فراهم کند. ایزوکیا با ۳ وعده اصلی خود در حال فعالیت است، و این وعده‌ها را برای شما تضمین خواهد کرد. ما اخذ ایزو ارزان را برای شما فراهم می‌کنیم، در کوتاه‌ترین زمان ممکن ایزو را ارائه می‌دهیم، و اعتبار گواهی ایزو را در دو مرکز اعتبار دهی ثبت می‌کنیم. برای اطلاع از انواع ایزو، و تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های بازرگانی و تجاری خود همین حالا با مشاوران ایزوکیا تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *