دریافت ایزو های معتبر از ایزوکیا برای رشد شرکت های شما

تاثیرات ایزو بر رشد و رقابت شرکت های پیمانکاری


یکی از انواع شرکت‌هایی که در ایران بسیار پر کاربرد است، شرکت‌های پیمانکاری هستند. به مجموعه‌هایی که به صورت پروژه‌ای به انجام امور کارفرما اقدام می‌کنند، شرکت پیمانکاری گفته می‌شود. بر اساس قانون ۱۱ نوع شرکت پیمانکاری در ایران حق ثبت دارد، و در حال حاضر شرکت‌های بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند. برای رقابت در میان این شرکت‌ها، اخذ ایزو به عنوان یک مزیت به حساب می‌آید، و تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری بر هیچکس پوشیده نیست. در ادامه با چندی از این شرکت‌ها و ایزوهای مناسب برای هرکدام بیشتر آشنا خواهید شد.

مزایا و تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری

تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری بسیار زیاد، و مزایای زیادی نیز به همراه خواهد داشت. یکی از اصلی‌ترین مزایای اخذ ایزو، آشنایی با نحوه اصولی انجام پروژه است. بسیاری از کارفرمایان معمولا با شرکت‌هایی قرارداد می‌بندند که سابقه بالایی در این زمینه داشته باشند، زیرا تصور بر این است که تجربه این شرکت‌ها دلیل بر انجام اصولی‌تر کار خواهد بود.

برای رقابت با شرکت‌های بزرگ، می‌توانید نسبت به دریافت گواهینامه ایزو اقدام کنید، تا به کارفرمایان نشان دهید که شما حتی بدون داشتن سابقه نیز می‌توانید کار را به صورت صحیح و با کیفیت تحویل دهید. گواهی‌های ایزو در واقع دستورالعمل‌ها و آموزش‌های مختلفی هستند در زمینه بهبود کسب و کار، و منطبق سازی اصول مدیریت با شیوه‌های جهانی، ارائه ایزو بر رشد شرکت شما تاثیر خواهد داشت.

برای درک بهتر تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری می‌توانید سابقه شرکت‌های بزرگ را بررسی کنید، و تعداد گواهی‌های آن‌ها را مشاهده کنید، تا به اهمیت آن پی ببرید. علاوه بر این، با دریافت ایزو می‌توان هزینه‌های مدیریت شرکت و انجام پروژه را نیز کاهش داد. اخذ ایزو‌های مربوط به مدیریت پروژه می‌تواند نحوه استفاده از منابع و زمان بندی صحیح را به شما آموزش دهد.

شرکت‌های پیمانکاری به دلیل اینکه قرارداد ثابتی ندارند، برای ادامه فعالیت خود نیاز به بحث بازاریابی نیز خواهند داشت. یکی دیگر از مزایای دریافت ایزو برای این شرکت‌ها، آموزش نحوه برخورد با مشتری به کارکنان و کادر اداری مجموعه است. دریافت گواهینامه ایزو در این زمینه به مشتری مداری و افزایش رضایت خاطر مشتریان منجر خواهد شد.

آشنایی با انواع ایزو برای شرکت‌های پیمانکاری مختلف

برای شرکت‌های پیمانکاری به نسبت فعالیت آن‌ها، ایزو استانداردهای مختلفی برای دریافت وجود دارد. این مقاله بر اساس تجربیات موسسه ایزوکیا نگارش شده است که با تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری به خوبی آشنایی دارد. در ادامه با چند شرکت پیمانکاری مختلف و ایزوهایی که برای فعالیت آن‌ها مناسب است آشنا خواهید شد.

تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری در زمینه نفت و گاز

یکی از انواع شرکت‌های پیمانکاری، شرکت‌های فعال در زمینه نفت و گاز هستند. تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری در این زمینه بسیار زیاد است، و به دلیل اینکه حوزه خاورمیانه مناطق نفتی بسیاری دارد، در صورت برندسازی، امکان فعالیت در سطح بین‌المللی و رشد شرکت وجود دارد. ایزوهای مختلفی را می‌توان برای این شرکت‌ها دریافت کرد، و یکی از اصلی‌ترین گواهی‌ها در این زمینه، استاندارد TS 29001 است. این استاندارد در واقع نشانگر سطح کیفیت فعالیت شرکت است.

دریافت گواهی استاندارد TS 29001 یا استاندارد صنایع نفت و گاز، به آموزش تخصصی کارکنان، نحوه انجام نظافت در محیط‌های مرتبط با نفت و گاز، توجه به شرایط صحیح پدیدآوری محصول و کاهش ریسک‌های محیطی منجر خواهد شد. دیگر ایزوهای مناسب برای این نوع شرکت‌های پیمانکاری عبارتند از:

تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری در زمینه کشاورزی

شرکت‌های پیمانکاری بسیاری هستند که زمینه کشاورزی در ایران فعالیت می‌کنند. البته بیشتر این شرکت‌ها دارای گواهی استاندارد و ایزو نیستند، و با دریافت انواع ایزو می‌توانید شرکت خود را متمایز کنید. تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری در زمینه کشاورزی مربوط به افزایش کیفیت محصولات می‌شود، و استانداردهای مختلفی وجود دارند که می‌توان برای آن گواهی دریافت کرد.

اصلی‌ترین ایزو برای این نوع شرکت‌ها، گواهی ایزو ۲۲۰۰۰ است. این استاندارد به آموزش شیوه صحیح تولید مواد غذایی سالم می‌پردازد، و اخذ آن برای فعالیت بسیار مهم است. از دیگر گواهی‌های این نوع شرکت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری در زمینه صنعت و معدن

یکی دیگر از شرکت‌های پیمانکاری که در ایران بسیار فراوان است، و رقابت با آن سخت خواهد بود، شرکت‌های پیمانکاری در حوزه صنعت و معدن هستند. این شرکت‌ها به دلیل سابقه طولانی خود در این زمینه به برند تبدیل شده‌اند، و برای رقابت با آن‌ها نیاز خواهید داشت تا سطح کیفیت کار خود را بالا ببرید. برا این کار می‌توان گواهی‌های استاندارد مناسب در این زمینه را دریافت کرد، تا با اصول جهانی بتوانید پروژه را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانید.

گواهی‌های زیادی در این زمینه وجود دارد، که اخذ آن باعث می‌شود از آموزش‌های مهم برای فعالیت صحیح‌تر برخوردار شوید. ایزوهای مناسب شرکت‌های پیمانکاری صنعتی و معادن عبارتند از:

نکات مهم پس از دریافت گواهی‌های ایزو

همانطور که گفته شد، تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری بسیار زیاد است، اما برای بهره‌مندی از اثرات دریافت گواهینامه ایزو، باید پس از دریافت گواهی نیز نکاتی را رعایت کنید. این نکات عبارتند از:

  • آموزش استانداردهای ایزو را به کارمندان و کارگران جدید منتقل کنید
  • شرایط ایزو را بعد از دریافت گواهی رعایت کنید. علاوه بر اینکه این موضوع برای مدیریت صحیح پروژه ضروری است، در صورت عدم رعایت نمی‌توانید نسبت به تمدید اعتبار ایزو اقدام کنید
  • برای رشد کسب و کار خود، حتما چندین ایزو مربوط به شرکت خود را دریافت کنید

آشنایی با موسسه ایزوکیا و تخصص این شرکت

شرکت ایزوکیا در زمینه اخذ ایزو با هزینه کم و در کوتاه‌ترین زمان تخصص دارد، و می‌تواند در تمامی مراحل اخذ ایزو در کنار شما باشد. این شرکت با آشنایی خود با تاثیر ایزو بر رشد شرکت‌های پیمانکاری می‌تواند نسبت به آموزش کارمندان شما به صورت حضوری و آنلاین اقدام کند. علاوه بر این ایزوکیا با پروسه ارزش گذاری برند آشنایی کامل دارد، و می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

ایزوکیا متخصص در ارائه انواع ایزو مناسب با کسب و کارهای مختلف است، و همچنین می‌تواند نسبت به استعلام ایزوهای ثبت شده در شرکت‌های دیگر نیز اقدام کند. همچنین در صورت نیاز به تاییدیه صلاحیت پیمانکاران، می‌توانید با کارشناسان مجرب ایزوکیا تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *