تاثیرات ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی

تاثیر ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی | ایزوکیا متای توضیحات: از روش‌های افزایش اعتماد مسافران به آژانس مسافرتی، اخذ ایزو و گواهینامه‌های بین اللملی است. برای آشنایی با تاثیر ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی کلیک کنید.1


مسافرت رفتن و سفر کردن جزو لاینفک زندگی امروزه همه ما است و در طول سال حداقل دو بار برای استراحت کردن یا لذت بردن از تعطیلاتمان با آژانس‌های مسافرتی سر و کار خواهیم داشت. در وهله اول، قطعا در جستجوی آژانس‌هایی می‌گردیم که دارای استانداردهایی باشند تا در صورت بروز هر مشکلی بتوانیم از طرقِ قانونی ادعای خسارت کنیم. از طرف دیگر هم آژانس‌های مسافرتی که خواهان جذب مسافر حداکثری چه ایرانی و چه خارجی هستند، اغلب به فکر بالابردن کیفیت ارائه خدمات می‌باشند، یکی از روش‌های قانونی، اخذ گواهینامه‌ ایزو فوری بین المللی است. در این مطلب از سایت ایزوکیا قصد داریم تا در مورد تاثیر ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی صحبت کنیم.

اهمیت اخذ ایزو برای آژانس های مسافرتی

تاثیر ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی :گردشگری – چه در سطح شهر اتفاق بیافتد چه در دل جنگل و کویر – همیشه یکی از پر خطرترین و در عین حال سودآورترین اَشکال بیزینس است. در واقع می‌توان گفت که صنعت گردشگری یک صنعت جهانی است که سرعت رشد آن نسبت به سایر اصناف غیرقابل وصف است. در برخی از کشورها مانند ترکیه، اسپانیا، فرانسه و غیره صنعت گردشگری به قدری قوی است که تعداد گردشگران خارجی از جمعیت کلِ کشور بیشتر است.

این آمار و ارقام در دل خود یک حقیقت را پنهان کرده‌اند و آن این که در این کشورها کیفیت ارائه خدمات به گردشگران اعم از داخلی و خارجی به قدری بالا است که هر گردشگری با مشاهده کوچکترین مشکل می‌تواند از مراجع قانونی از حق خود دفاع کند و از طرفی هم آژانس‌های گردشگری از حق و حقوق خود باخبر هستند و با دولت همکاری بسیار خوبی دارند. اما این هماهنگی و همکاری از کجا نشأت گرفته است؟

آژانس‌های مسافرتی و گردشگری که قصد دارند تعداد مراجعین خود را افزایش دهند و کیفیت ارائه سرویس‌های خود را به حد و اندازه‌های کشورهای اروپایی و آسیای شرقی برسانند، می‌بایست هر چه سریع‌تر برای اخذ ایزو و گواهینامه‌های بین المللی اقدام کنند. با اخذ ایزو آژانس های مسافرتی به یک هماهنگی و همدلی کامل دست می‌یابند و از طرفی مسافران اطمینان و رغبت بیشتری خواهند کرد تا دوباره از سرویس چنین آژانس های مسافرتی خریداری کنند. ودر اینجا می توان کاملا تاثیر ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی را درک نمود.

مزایا و تاثیر ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی

تاثیر ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی برای هیچ کس پوشیده نیست، اما در این قسمت از مطلب قصد داریم شما را با پراهمیت‌ترین آنها آشنا کنیم. اگر شما مدیر عامل یا صاحب امتیاز آژانس مسافرتی هستید و تا الان برای اخذ ایزو اقدام نکرده‌‎اید، قطعا پس از خواندن این مطلب به فکر کسب آنها خواهید افتاد.

  • با اخذ ایزو ارزان ، کیفیت ارائه محصولات یا خدمات به یک ثبات و پایداری منظمی می‌رسد و مسافران بیشتری به آژانس های مسافرتی دارنده انواع ایزوها کشیده خواهند شد.
  • با اخذ ایزو روند کار آژانس های مسافرتی بیشتر به سمت سازگار شدن با محیط زیست کشیده می‌شود و این موضوع برای بقای چنین صنعتی که وابستگی شدیدی به محیط زیست دارد بسیار حیاتی است.
  • تاثیر عمده ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی دقیقا در افزایش اعتماد مشتری (مسافران) به آژانس مشخص است. هر چه اعتماد مسافران به آژانس مسافرتی بیشتر شود، قطعا نرخ سود دهی آژانس نیز افزایش می‌یابد.
  • خیلی از آژانس های گردشگری که در خارج از کشور فعالیت می‌کنند و مایل هستند مسافران خود را رهسپار ایران کنند، مایل هستند که با آژانس های مسافرتی همکاری داشته باشند که دارای گواهینامه‌ها و ایزوهای بین المللی از قبیل ایزو ۲۱۱۰۱ و ایزو ۹۰۰۱ هستند. درآمدی دلاری قطعا همان تفکری است که هر مدیرعامل آژانس مسافرتی به فکر آن بوده است.
  • روند سود دهی یک آژانس مسافرتی بزرگ بدون ایزو بسیار کمتر از آژانس مسافرتی کوچکِ دارای ایزوهای مربوطه است. با این تفاسیر تاثیر ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی بسیار مشهود خواهد بود.

معرفی چند نمونه از ایزوها و گواهینامه‌هایی که مربوط به صنعت گردشگری هستند

مدیران آژانس های مسافرتی که در راستای بهبود کیفیت ارائه خدمات خود هستند، باید به خوبی از شیوه و عملکرد ایزوهای مختلفی که می‌توانند برای دفتر خود اخذ کنند، باخبر باشند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین ایزوهایی که تاثیر ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی خواهد گذاشت، اشاره کرده‌ایم.

ایزو ۲۱۱۰۱ – سیستم مدیریت ایمنی تورهای گردشگری

همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم، از آنجایی که صنعت گردشگری با جان انسان‌ها در موقعیت‌های حساس توأمان است، از ریسک‌پذیری بالایی هم برخوردار است. در گردشگری ماجراجویانه مانند ورزش‌های پرخطر در کشور دیگر، کمپینگ و بازدید کردن از نقاط دور افتاده و به اصطلاح دست نخورده، این ریسک‌پذیری دو چندان می‌شود.

هدف از تدوین سیستم مدیریت ایمنی تورهای گردشگری (ایزو ۲۱۱۰۱)، ایمن‌تر اجرا کردن تورهای گردشگری، تعیین حداقل الزامات سامانه‌های مدیریت ایمنی و اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به شرکت‌کنندگان است

در این ایزو الزامات کلی اطلاعات مربوط به فعالیت‌های گردشگری ماجراجویانه تعیین شده است که به شرکت‌کنندگان و سایر طرف‌های ذینفع ارائه می‌شود. سازمان بین المللی ISO از طریق ایزو ۲۱۱۰۱ بر مراقبت از ایمنی و سلامت توریست‌های – چه داخلی و چه خارجی – هنگام مسافرت و انجام امور گردشگری اعم از پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، ماهیگیری و غیره تاکید دارد.

ایزو ۱۴۷۸۵ – سیستم مدیریت دفاتر اطلاعات و خدمات گردشگری

ایزو ۱۴۷۸۵ بیشتر به روی ارائه خدمات و اطلاعات رزرواسیون توریستی تاکید دارد و برای بهبود عملکرد و همچنین ایجاد مزیت رقابتی بین دفاتر هتل‌ها، آژانس های مسافرتی و رزرو تورها، مورد استفاده قرار می‌گیرد از این‌رو، تاثیر ایزو ۱۴۷۸۵ بر رشد آژانس های مسافرتی بسیار مشهود است.

با ایزوکیا به یکی آژانس مسافرتی بین المللی تبدیل شوید

ما در ایزوکیا با سابقه‌ای درخشان آماده ارائه هرگونه خدمات آنلاین و حضوری اخذ ایزو و انواع گواهینامه‌های بین المللی برای آژانس های مسافرتی هستیم. از آنجایی که تاثیر ایزو بر رشد آژانس های مسافرتی بر هیچ کس پوشیده نیست، بر آن شدیم تا در جهت به تحقق رسیدن اهداف صنعت گردشگری ایران، تمام سعی و کوشش خود را انجام دهیم تا در این راستا ما نیز سهمی داشته باشیم.

اگر به دنبال گسترش فعالیت‌های آژانس مسافرتی و دریافت گواهینامه ایزو خود هستید، همین حالا با دفتر ایزوکیا تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ما جهت پرسش سوالات تکمیلی بهره‌مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *