انجمن صنفی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با کمک مرکز مشاوره ایزوکیا ، گواهینامه های خود را از بریتانیا دریافت نموده اند.

انجمن صنفی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی در سال ۱۳۷۷ توسط جمعی از تولیدکنندگان با هدف حمایت از این صنعت و با کسب مجوز از وزارت کار و امور اجتماعی تاسیس و در سال ۱۳۷۹ بعنوان یک انجمن تخصصی، موفق به اخذ پروانه تأسیس از وزارت صنایع گردید.
در پی تصویب اساسنامه و انتخاب هیأت مدیره، انجمن عملاً کار خود را از اوایل آبانماه سال ۱۳۷۷ آغاز نمود.
از زمان تأسیس در حال حاضر انجمن با بیش از ۲۷۰ شرکت عضو که همگی دارای پروانه تولید از اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو هستند و تامین کننده بیش از ۴۰درصد نیاز تجهیزاتی کشور می باشند در قالب دو “کمیسیون تولید” و “کمیسیون صادرات” در جهت دستیابی به آرمانهای انجمن و به عنوان بازوی اجرایی بخش دولتی فعالیت می کند.
در حال حاضر ۸ کارگروه تخصصی ملزومات و تجهیزات در انجمن مشغول به فعالیت هستند.
از میان شرکت های عضو انجمن بر اساس آخرین اطلاعات بیش از نیمی از شرکت های تولیدی موفق به اخذ گواهینامه‌های معتبر داخلی و بین المللی از جمله ISO ۹۰۰۱، ISO۱۳۴۸۵ و CE گردیده اند. از این میان حدود ۵۰ شرکت صادرکننده بوده و محصولات تولیدی خود را به بیش از ۶۰ کشور جهان صادر می نمایند.
بیش از ۳۵ شرکت نیز جزء شرکت های دانش بنیان هستند که در کنار شرکت های High-tech از آخرین فناوری های بین المللی در خط تولید خود بهره می برند و همواره برای ارتقاء کیفی محصولات می کوشند.

انجمن صنفی تولیدکنندگان دندان پزشکی با ایزوکیا در راستای استقرار ایزو همکاری موفقیت آمیزی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *