با توجه به افزایش روز افزون مراکز نامعتبر ارائه دهنده گواهینامه جعلی در کشورمان و متاسفانه حضور قوی این مراکز در تبلیغات فضای مجازی، در بسیاری موارد، تخلفات زبادی در فضای بازار آشفته صدور گواهینامه های ایزو در ایران دیده می شود.

گواهینامه ایزو یک دارایی با ارزش برای تمامی سازمانهایی می باشد که سیستم های مدیریتی را استقرار نموده اند سازمان ها با داشتن گواهینامه ایزو ، به مشتریان خود آرامش و اطمینان خاطر می دهند. متاسفانه مانند هر دارایی با ارزش برخی تلاش می کنندبدون انجام پیاده سازی ایزو و ممیزی خارجی ، گواهینامه ایزو جعلی راتهیه و به مشتریان خود نمایش دهند .

گواهینامه ایزو توسط مراکز صدور گواهینامه ایزو صادر می گردد این مراکز ، برای هر یک از استاندارد های بین المللی ، ممیزان آموزش دیده دارند .

سازمان ها برای اثبات ادعای خود پس از پیاده سازی ایزو و سیستم های مدیریتی ، می بایستی با شرکت های گواهی دهنده ایزو قرارداد بسته و از شرکت گواهی دهنده ایزو جهت انجام ممیزی خارجی دعوت نمایند .
پس از انجام ممیزی خارجی در سازمان بر اساس استاندارد ایزو ، در صورتی که سیستم مدیریتی با الزامات استاندارد ایزو درخواستی انطباق داشته باشد برای آن سازمان گواهینامه ایزو توسط مراکز گواهی دهنده ایزو صادر می گردد.

شما میتوانید از ایزوکیا مدارک و ایزو های معتبر را برای حوزه کاری خود دریافت کنید و بهترین اطمینان را به مشتریان خود بدهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *